LEŚNIK maraton górski
LEŚNIK maraton górski

Zaczynamy na stadionie LKS Zapora Porąbka. Śmigamy po bieżni i przy wylocie ostrym w lewo i już jesteśmy na dróżce wzdłuż rzeki. Mijamy mosteik i nadal tą dróżką aż do lasu i potem kawełek za oznaczeniami aż do szlabanu tu mijamy go już koło domostw i wybiegamy na drogę asfaltową. Zaczyna się szlak ZIELONY. Na drodze w prawo i po ok 150 m w lewo do góry. Po ok 150 m podbiegu tam gdzie kończy się asfalt opuszczamy na chwilę szlak i ostro w prawo podbiegamy trasą za oznaczeniami ok 1km do góry aż ponownie znajdziemy się na ZIELONYM. Nim prawie do samego końca (z małymi odejściami ciśniemy aż do szczytu na Bukowskim Groniu i potem nadal ZIELONYM aż do KOCIERZA- ok 11,5 km ( duży ośrodek narciarsko-wypoczynkowy) i tam na pkt posilamy się i skręcamy w PRAWO na szlak CZERWONY. Nim dobiegamy aż do samego zbiornka na Żarze ale zbiornik za oznaczeniami wzdłuż siatki (siatka po lewej) omijamy aż po chwili znowu dobiegamy do CZERWONEGO. Nim zbiegamy w prawo już do samej Zapory w Międzybrodziu. Tuż przed zaporą nadal prosto asfaltem w dół szlakiem ZIELONYM już do mety. 

Trasa i mapa do pobrania tutaj:   TRASA - MAPA i GPS

 

Zaczynamy na stadionie LKS Zapora Porąbka. Śmigamy po bieżni i przy wylocie ostrym w lewo i już jesteśmy na dróżce wzdłuż rzeki. Mijamy mosteik i nadal tą dróżką aż do lasu i potem kawałek za oznaczeniami aż do szlabanu tu mijamy go już koło domostw i wybiegamy na drogę asfaltową. Zaczyna się szlak ZIELONY. Na drodze w prawo i po ok 150 m w lewo do góry. Po ok 150 m podbiegu tam gdzie kończy się asfalt opuszczamy na chwilę szlak i ostro w prawo podbiegamy trasą za oznaczeniami ok 1km do góry aż ponownie znajdziemy się na ZIELONYM. Nim prawie do samego końca (z małymi odejściami ciśniemy aż do szczytu na Bukowskim Groniu i potem nadal ZIELONYM aż do KOCIERZA- ok 11,5 km ( duży ośrodek narciarsko-wypoczynkowy) i tam na pkt posilamy się i skręcamy w PRAWO na szlak CZERWONY. Nim dobiegamy aż do  rozejścia szlaków CZERWONEGO I NIEBIESKIEGO (ok 15,5 km) i tam skęrcamt w lewo na NIEBIESKI. Nim już prosto na sam dół zbiegamy do zapory w Czernichowie. Przebiegamy ZAPORĘ i za nią jakieś 50 m po lewej znajdziemy pkt żywieniowy obok Urzędu Gminy (ok 23 km) . Tu warto się napić i zjeść bo czeka nas ostatni fragment trasy . Najpierw NIEBIESKIM do góry przez CZUPEL (ok 27 km) i schonisko na Margurce (ok30 km) i nadal NIEBIESKIM do przełęczy Przegibek (ok 32 km), Tam przebiegamy ulicę i nadal szlakiem NIEBIESKIM za oznaczeniami dobiegamy do Gaików ok 33,5 km . Skręcamy w prawo na CZERWONY i kierujemy się na Hrobaczą Łąkę (duży krzyż) ok 37 km i dalej CZERWONYM na dół do zapory. Przebiegamy Zaporę i już za nią skręcamy w lewo w ZIELONY i asfaltem prosto na dół aż do mety.

Trasa i mapa do pobrania tutaj:   TRASA - MAPA i GPS

 

Zaczynamy na stadionie LKS Zapora Porąbka. Śmigamy po bieżni i przy wylocie ostrym w lewo i już jesteśmy na dróżce wzdłuż rzeki. Mijamy mosteik i nadal tą dróżką aż do lasu i potem kawełek za oznaczeniami aż do szlabanu tu mijamy go już koło domostw i wybiegamy na drogę asfaltową. Zaczyna się szlak ZIELONY. Na drodze w prawo i po ok 150 m w lewo do góry. Po ok 150 m podbiegu tam gdzie kończy się asfalt opuszczamy na chwilę szlak i ostro w prawo podbiegamy trasą za oznaczeniami ok 1km do góry aż ponownie znajdziemy się na ZIELONYM. Nim prawie do samego końca (z małymi odejściami ciśniemy aż do szczytu na Bukowskim Groniu i potem nadal ZIELONYM aż do KOCIERZA- ok 11,5 km ( duży ośrodek narciarsko-wypoczynkowy) i tam na pkt posilamy się i skręcamy w lewo na CZERWONY w kierunku na POTRÓJNĄ . Na ok 15,5 km na Potrójnej (rozejście szlaków) skręcamy w lewo na CZARNY i nim zbiegamy do ok 18,5 km i tam schodzimy ze szlaku za oznaczeniami przekraczmy strumień i wybiegamy na drogę . Skręcamy w lewo i zaraz ostro w prawo i pod górę za oznaczeniami ale bez szlaku ( tu kontrola ). Po ok 3 km dobiegamy do szlaku CZERWONEGO i skręcamy w lewo (23 km). Mijamy Leskowiec i przed schroniskiem (nie dobiegamy do niego) skręcamy ostro w lewo CZERWONYM (ok 26,5 km) i zbiegamy nim ok 3,5 4 km i skręcamy w prawo z CZERWONEGO za oznaczeniami. Dobiegamy po ok 1 km do ZIELONEGO i nim w dół ok 500 m dobiegamy do strumienia, przekraczamy go i w Targoszowie WIECZORKACH przy szlaku ZIELONYM trafiamy na pkt odżywczy (ok 31,5 km). Biegniemy cały czas ZIELONYM i po ok 15 km dobiegamy do Kocierza gdzie przekraczamy ulicę i już za oznaczeniami wspinamy się łąką i lasem aż do asfaltu. Nim w prawo i trafiamy z powrotem na pkt na przełęczy Kocierskiej. Ok 49km. Tu w lewo na szlak CZERWONY. Nim dobiegamy aż do  rozejścia szlaków CZERWONEGO I NIEBIESKIEGO (ok 15,5 km) i tam skęrcamt w lewo na NIEBIESKI. Nim już prosto na sam dół zbiegamy do zapory w Czernichowie. Przebiegamy ZAPORĘ i za nią jakieś 50 m po lewej znajdziemy pkt żywieniowy obok Urzędu Gminy (ok 23 km) . Tu warto się napić i zjeść bo czeka nas ostatni fragment trasy . Najpierw NIEBIESKIM do góry przez CZUPEL (ok 27 km) i schonisko na Margurce (ok30 km) i nadal NIEBIESKIM do przełęczy Przegibek (ok 32 km), Tam przebiegamy ulicę i nadal szlakiem NIEBIESKIM za oznaczeniami dobiegamy do Gaików ok 33,5 km . Skręcamy w prawo na CZERWONY i kierujemy się na Hrobaczą Łąkę (duży krzyż) ok 37 km i dalej CZERWONYM na dół do zapory. Przebiegamy Zaporę i już za nią skręcamy w lewo w ZIELONY i asfaltem prosto na dół aż do mety.

Trasa i mapa do pobrania tutaj:   TRASA - MAPA i GPS

 

NEWSLETTER

Jeśli chcesz być na bieżąco z najświeższymi informacjami na temat naszych imprez, treningów, biegowych nowości i promocji - Zapisz się do Newslettera!

 

SPONSORZY:

 

 

 

PARTNERZY:

 

 

© Copyright 2015 TEAM 2008
All Rights Reserved.
Wykonanie serwisu: RevolWEB