LEŚNIK - maraton i półmaraton górski
LEŚNIK - maraton i półmaraton górski

W tym roku już III odsłona LEŚNIKA i pierwsza edycja NadLeśnika

Chętnych, którzy chcą biegać z nami ciągle przybywa. Dusza nam się raduje i serce rośnie. I jak co roku by było ciekawej znowu będą zmiany w trasach.            

 

A dla tych, którzy przymierzają się do Leśnika po raz pierwszy - kilka informacji poniżej:

 

'LEŚNIK' to cykl czterech Maratonów i Półmaratonów Górskich (w tym roku również wiosennego ultramaratonu NadLeśnik) na cztery pory roku w Beskidach! Każda odsłona biegu to inny teren, przepiękne widoki, ciekawa trasa i możliwość sprawdzenia się na podobnym dystansie ale w zupełnie odmiennych warunkach.

Za każdym razem inne miejsce startu, inne szlaki i widoki, inny poziom trudności i inne przewyższenie – a wszystko zależne od kapryśnej, nieprzewidywalnej aury w górach.

Jak pokazała historia pierwszej edycji - mieliśmy zimę wiosną i śnieg po kolana a z kolei zima przywitała nas jesienną aurą i lodowatym ale wartko płynącym strumieniem, który w założeniach miał być skuty lodem.....

 

Trzecią edycję zaczynamy już

8 kwietnia 2017 w Porąbce – WIOSNĄ w Beskidzie Małym i będzie to maraton na dystansie nieco ponad 44 km i przewyższeniu 2130 m.

Tym razem góry będą niższe ale za to trasa poza dwoma mocnymi podbiegami da Wam popalić bezustannym wahaniem góra-dół.
No i na pewno nie zapomnicie niezwykłych widoków na Żarze i Bukowcu…… Na pewno będzie to najszybsza i chyba najłatwiejsza z wszystkich pór roku :)

Maraton LATO wystartuje z Bielska-Białej, baaaaardzo ciężką trasą ZIMY z Leśnika 2016.

Ten najtrudniejszy sprawdzian Leśnika rozegra się na nieuczęszczanych szlakach pasma Baraniej Góry! Dystans ponad 50 km i przewyższenie prawie 3500m pozwoli Wam sprawdzić formę w szczycie sezonu przemierzając m.in Skrzyczne i Malinowską Skałę.


26 sierpnia to data maratonu JESIEŃ w Korbielowie – gdzie poziom trudności znowu wzrośnie bo oto na niecałych 42 km pokonacie prawie 2600 m w górę, w tym jedna górka prawie na 1500m n.p.m. zaliczając po drodze Rysiankę, Trzy Kopce i mijając Pilsko.

Za to widoki i samo miejsce startowe - przepiękne!

 

Na zakończenie sezonu, grudnia - ZIMA.  Jako ucieczkę przed świątecznymi porządkami, zafundujemy Wam lekką i przyjemną trasę wyciszającą czyli bieg najszybszy, poprowadzony w paśmie Klimczoka gdzie na około 43 kilometrach wbiegniecie na 2486 metrów.
Napotkacie 3 mocne podbiegi oraz całą masę szybkich zbiegów - czyli to co leśne tygryski lubią przecież najbardziej :)

 

Poza normalną klasyfikacją za każdą z imprez, osobno będziemy też klasyfikowali na podstawie całkowitego czasu z wszystkich czterech biegów, więc walczyć można do końca a równocześnie sprawdzić własną formę i postępy.

 
Już dziś można sobie zarezerwować miejsce na wszystkich maratonach w tym roku. 
Namówcie Znajomych – przystąpcie wspólnie do walki. Nic tak nie jednoczy jak wspólny cel
i oczywiście wróg, którym zazwyczaj jest Michał - wymyślacz Leśnikowych tras, po których słownik wulgaryzmów wszelakich staje się bogatszy z każdą porą roku.
 
Każdy Zawodnik, który ukończy zawody otrzyma unikatowy dla każdej pory roku medal, który jednocześnie będzie jednym z czterech elementów do złożenia pełnego medalu.
A ten z roku 2017 będzie naprawdę wyjatkowy bo jak zwykle staniemy na rzęsach by Was zaskoczyć i zadowolić!

 

Cztery pory roku, cztery różne lokalizacje, łącznie prawie180km

i ponad 11.000 km przewyższenia, piękne widoki i nieznane szlaki.

Chcesz mieć udany rok treningowy – już dziś zaplanuj sobie wszystkie Leśne starty
Przebiegnij z nami Beskidy! 
Zapraszamy Was gorąco!

NEWSLETTER

Zapisz się, a będziesz otrzymywać najnowsze informacje o nowych zawodach i wynikach oraz najnowsze aktualności
© Copyright 2015 TEAM 2008
All Rights Reserved.
Wykonanie serwisu: RevolWEB